Dňa 25. júna 2024 sa deti druhého ročníka našej školy zúčastnili návštevy bábkového divadla v Košiciach. Na programe bolo predstavenie Guľko Bombuľko, ktoré je inšpirované známou knihou O Guľkovi Bombuľkovi od Márie Ďuríčkovej.
Pred samotnou návštevou divadla si deti počas hodín čítania knihu O Guľkovi Bombuľkovi prečítali. Spoločne diskutovali o príbehu, postavách a hlavných myšlienkach, čo im pomohlo lepšie sa pripraviť na divadelné spracovanie. Spoločne vytvárali zápisy do čitateľských denníčkov, ktoré ich ešte viac vtiahli do príbehu.
Po príchode do bábkového divadla v Košiciach s nadšením očakávali začiatok predstavenia. Predstavenie Guľko Bombuľko bolo úžasné – nádherné bábky, pôsobivá hudba a vynikajúce herecké výkony vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru.
Po skončení predstavenia mali deti možnosť stretnúť sa s hercami, ktorí im na pamiatku podpísali ich čitateľské denníčky.
Návšteva bábkového divadla bola pre našich druhákov inšpiratívnym zážitkom. Kombinácia čítania knihy a následným zhliadnutím divadelného predstavenia prispela k hlbšiemu porozumeniu a prežitiu príbehu. Deti si odniesli nové poznatky a skúsenosti, ktoré ich motivujú k ďalšiemu záujmu o literatúru a umenie.
Radi by sme sa poďakovali Bábkovému divadlu v Košiciach za nádherné predstavenie. Tešíme sa na ďalšie podobné aktivity, ktoré obohacujú vzdelávanie našich detí.