Tridsaťštyri žiakov štvrtých ročníkov spolu s triednymi učiteľkami zamenili svoje triedy v čase od 16. do 20. mája 2022 s prekrásnou prírodou Belianskych Tatier v Ždiari.
Škola v prírode bola sprevádzaná patrónmi Bl. Carlom Acutisom a sv. Františkom z Assisi, ktorý je patrónom ekológie. Práve oni nám ponúkali „Smerovky“, ktoré sme nasledovali pri jednotlivých vzdelávacích, kreatívnych, športových i turistických aktivitách. Učili sme sa v prírodnej triede, na lúke s výhľadom na Tatranské štíty. Spoznávali sme rastliny a živočíchy chránených oblastí, kultúru a históriu regiónu, navštívili sme Ždiarske múzeum, preskúmali sme zákutia Monkovej doliny. Posledný deň sme sa ocitli hlboko pod zemou v priestoroch Belianskej jaskyne i vysoko nad zemou na náučnom chodníku medzi korunami stromov v Bachledovej doline.
Rozlúčkovou zastávkou so ŠVP bolo Kráľovstvo lesa. S rodičmi sme sa pri návrate zvítali našou hymnou a heslom, „ŠVP Smerovky, dobila nám baterky.“ Odovzdali sme im darčeky, ktoré sme pre nich vytvorili.