Tak sa nám splnil náš sen o výlete do krajiny, ktorá je kolískou anglického jazyka, do Veľkej Británie. V dňoch 6.5. až 10.5.2023 sme sa zúčastnili poznávacieho zájazdu do Londýna.

Po príchode v nedeľu ráno sme ako prvé navštívili Národné observatórium v Greenwich, ktorým prechádza nultý poludník. Následne sme sa loďou presunuli do London City, kde sme videli Katedrálu sv. Pavla,  Millenium Bridge, galériu Tate Modern, divadlo Shakespeare‘s Globe. Ďalej sme prešli cez svetoznámy Tower Bridge a absolvovali prehliadku The Tower of London. Tam sme mali možnosť vidieť kráľovské korunovačné klenoty, ktoré boli len deň predtým súčasťou korunovácie nového britského kráľa Karola III.

Na druhý deň sme sa autobusom presunuli do prímorského letoviska Brighton, kde sme absolvovali prehliadku Sea Life Center, najstaršieho fungujúceho akvária na svete. Po oddychu na pláži sme sa prešli množstvom atrakcií na zábavnom móle Palace Pier a po starej štvrti mesta The Lanes.

Tretí, posledný deň, sme videli ďalšie zaujímavosti Londýna: London Eye, budovu Parlamentu, Big Ben a  Buckinghamský palác. Navštívili sme aj Trafalgarské námestie so známym Nelsonovým stĺpom, prezreli si Westminsterskú katedrálu, oddýchli v Hyde parku, nakúpili suveníry na Oxfordskej ulici a nakoniec sme sa metrom presunuli k O2 aréne, kde nás už čakal  autobus, ktorý nás unavených, ale naplnených krásnymi zážitkami, odviezol domov.

Aj napriek dlhej a úmornej ceste krížom cez Európu, tie dni v Londýne určíte stáli zato, pretože okrem svetoznámych pamiatok sme mali možnosť okúsiť život domácich, spoznať ich príbytky a ochutnať ich jedlá.