Tvorivé dielne druhákov v Centre komunitných sociálnych služieb v Krásnej

 

Dňa 11.3.2024 sa žiaci 2.A našej školy zúčastnili na veľkonočných tvorivých dielňach v Centre komunitných sociálnych služieb v Košiciach-Krásnej. Deti mali možnosť vyrobiť veľkonočné pozdravy spolu so seniormi, ktorí sú klientami tohto zariadenia. Ale nebolo to len o vytváraní „umeleckých diel“, ale aj o budovaní mostov medzi generáciami. Naši žiaci mali možnosť vidieť svet očami starších ľudí a zároveň priniesť svoju detskú energiu do životov týchto seniorov.

Reakcie zo strany seniorov boli veľmi pozitívne a boli radi, že mali príležitosť stráviť čas s deťmi, ktoré ich naplnili radosťou. Pre žiakov to bola príležitosť nielen na tvorivú činnosť, ale aj na získanie dôležitých životných lekcií. Deti sa cítili skutočne šťastne, že mohli pomôcť starším ľuďom a zároveň sa od nich niečo naučiť. Bolo to pre nich veľmi obohacujúce a  určite by si to radi zopakovali.

Toto milé podujatie poukázalo na dôležitosť komunitného zapojenia a solidarity medzi generáciami a prinieslo radosť, nové zážitky a inšpiráciu obidvom stranám.