„Záložka do knihy spája slovenské školy“

 
Každá dobrá kniha sa číta rýchlo, to vie každý čitateľ. Bohužiaľ, nie každá kniha sa dá prečítať naraz a čitateľ musí na noc, alebo aspoň na pár hodín odložiť knihu, založiť si miesto, kde číta, aby sa tam mohol vrátiť.
Je dobré, skôr ako človek zatvorí knihu, skontrolovať očami nielen posledné prečítané riadky, ale zahľadieť sa aj na záložku, ktorá nás po čase vracia späť do všetkých vysnívaných svetov literatúry.
 
Celoslovenský projekt, ktorý cez záložky do kníh spája školy, nenechal bez záujmu ani našich žiakov štvrtého ročníka a žiakov druhého stupňa.
 
Aktivita a tvorivosť našich žiakov sa preukázala do pár hodín od vyhlásenia, že sme sa do tohto projektu zapojili. Záložky vyrezané z dreva, okrúhle i hranaté, v podobe anjelov, či internetových postavičiek, s jednorožcami a nápismi, plné farieb a tvarov - každý deň pribúdali nové z každého zapojeného ročníka.
 
Krásne, nápadité, precízne urobené záložky poputovali na našu "partnerskú" školu, ktorá sa nachádza v Žemberovciach.
Práca našich žiakov bola odmenená taktiež veselými a nápaditými záložkami žiakmi zo Žemberoviec.
 
Na chvíľu zatvárame túto internetovú knihu života našej školy a dávame tu virtuálnu záložku v podobe tohto príspevku, kým tu nezapíšeme ďalšiu kapitolu aktivít, ktoré našich žiakov približujú ku knihám.