"Kto sa naháňa za peniazmi, ten ich nikdy nedohoní. Hľaď si prácu, rob ju lepšie než iní a peniaze za tebou pribehnú samé." Tomáš Baťa
 
Vo štvrtok sa naše triedy prvého aj druhého stupňa na niekoľko hodín premenili. Vo vzduchu bolo cítiť atmosféru peňazí a obchodovania. Učitelia sa totiž rozhodli, že výučbu finančnej gramotnosti prenesú do modelových situácií, v ktorých by si deti vyskúšali, ako sa pracuje s peniazmi.
 
Žiaci nášho prvého stupňa sa veselým spôsobom učili, aké máme peniaze, ako vyzerajú naše mince a bankovky. Pomocou pracovných listov sa pozreli bližšie na financie a naučili sa, ako ich počítať. Niektorí nakupovali vo svojich triednych obchodoch, učili sa, ako vyzerajú bločky, ako vypočítať, koľko nám majú v obchodoch vydať. 
 
Finančnú gramotnosť na druhom stupni sme sa rozhodli urobiť čo najviac interdisciplinárne. Triedy sa na niekoľko hodín premenili na jednotlivé krajiny V4 - Višegrádskej štvorky. Pracovali s atlasom, prekladali názvy krajín a ich hlavné mestá do anglického jazyka, skloňovali forinty, české koruny, eurá i zloté, sledovali výmenný kurz, počítali, koľko by v ktorej krajine podľa kurzu dostali peňazí. Neskôr prestupovali pomyselné hranice svojich štátov a obchodovali medzi sebou s vlastnoručne pripravenými výrobkami.