V čase, keď mnohí máme pocit, že sa nám veľa berie, že sa musíme mnohých vecí vzdávať, keď sa točíme len v osobných starostiach, je najlepším liekom duše otočiť pozornosť od seba. A keď tak urobíme, zistíme, že je okolo nás veľké množstvo tých, ktorí potrebujú pomoc iných. 
 
A aj keď je možno tak trochu chaotický rok a zdalo sa, že bude veľa vecí problém, cesta ako pomáhať sa našla. A nielen jedna.
 
Sme veľmi radi, že sa naši žiaci s radosťou a elánom zapojili do akcie Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok. Veríme, že poteší klientov Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov v Košiciach-Barci všetko, čo nájdu v našich "topánkových škatuliach.
A keďže sme mysleli nielen na starých ľudí, nezabudli sme ani na tých najmenších, ktorí potrebujú pomoc druhých. 
 
Žiaci 3. a 4. ročníka určite potešili a rozžiarili Vianoce vianočnou zbierkou hračiek všetky deti postihnuté autizmom v Súkromnej základnej školy pre žiakov s autizmom Hrdlička na Exnárovej ulici 10 v Košiciach. Túto krásnu akciu s názvom "Daruj hračku, rozžiariš Vianoce." zorganizovalo občianske združenie Hrdlička. 
 
A nezabudli sme ani na zvieratká, lebo každý z nás má svoje vianočné prianie. Zvieratká v útulku túžia mať plné brušká a teplú podstielku. A tak naši druháčikovia pre nich urobili zbierku diek, plachiet a trvanlivých potravín, ktoré môžu zvieratkám spríjemniť ich život.
 
Hovorí sa, že Pán Boh nemá ruky, iba tie naše, aby pomohol, podal, pohladil v jeho mene toho, kto to potrebuje. Veríme, že ešte dlho bude naše ruky Pán Boh používať pre ľudí okolo nás.
Nech sa najviac tešíme počas týchto Vianoc z toho, že sme ich pre niekoho urobili krajšími.