Koľko žiakov sa zmestí do našej telocvične? A koľko žiakov sa v nej vyspí? Ako dobre môžu odpovedať na rôzne otázky z gramatiky a literatúry? Koľko hodín potrebujú mladí, aby sa vzájomne spoznali?

Na všetky tieto otázky nám zodpovedala naša tohoročná literárna exkurzia, ktorá bola veľmi špeciálna. V prvom rade to bola exkurzia, počas ktorej sme nemuseli vycestovať za Košice. V druhom rade to nebola iba naša exkurzia. Aby bola veselšia a zaujímavejšia, pozvali sme na ňu žiakov z ďalších troch škôl zo Slovenska.

A tak, vo štvrtok po vyučovaní k nám dorazili  siedmaci, ôsmaci a deviataci zo

ZŠ s MŠ Štefana Žáryho v Ponikoch

ZŠ s MŠ vo Vištuku

a Spojenej evanjelickej školy Evanjelické gymnázium J. Tranovského v Liptovskom Mikuláši.

A bolo nám spolu veselo a dobre!

V prvý deň si žiaci spolu prezreli náš Kaštieľ a zasúťažili si v rôznych športových aktivitách. Potom nasledoval Literárno-gramatický kvíz, po ktorom nasledovala diskotéka. Statočne vyčerpaní z cestovania, športovania a tancovania si žiaci aspoň trochu oddýchli a pospali pred piatkovým programom.

Naše pani sprievodkyne na nás čakali pred Vedeckou knižnicou a obe skupiny previedli nielen Košicami, ale nám priblížili aj rôzne literárne postavy Košíc. Spoločný čas sme ukončili v centre mesta prísľubom ďalšej spoločnej exkurzie. Tá sa bude konať vo Vištuku a bude sa volať Tour d'Štúr. Už teraz sa tešíme, čo si pre nás naši noví kamaráti na leto pripravili!