"Lebo každému, kto má, sa pridá a bude mať hojnosť. Ale kto nemá, tomu sa odoberie aj to, čo má. 
(Mt 25,14-30)
 
Každý človek dostal od Pána talenty. Ich rozpoznanie a využitie podľa Božej vôle nie je len voľbou, ale vlastnou povinnosťou.
 
O tom, ale hlavne o svojej práci moderátora a jeho ceste k tomuto povolaniu nám vo štvrtok 26. januára prišiel porozprávať moderátor Rádia Lumen Ondrej Rosík. 
Docestoval za nami až zo stredného Slovenska. Nebolo by na tom nič zvláštne, ak by Ondrej nemal niečo výnimočné - schopnosť pohybovať sa, cestovať, pracovať a rozosmiať ľudí, hoci sám od narodenia nevidí.Od prvého momentu si získal triedu plnú žiakov druhého stupňa svojím rozprávaním o detstve, internátnej škole v Kežmarku, záujme stať sa najprv informatikom, či veselými príbehmi zo života moderátora.
Ľubozvučnou  bezchybnou slovenčinou hovoril o pomôckach pre nevidiacich, vďaka ktorým môžu týmto znevýhodnením trpiaci ľudia fungovať, poukazoval nám hodinky, predviedol hovoriaci mobil a povzbudil všetkých žiakov k tomu, aby pestovali svoje záľuby, aby si hľadali a objavovali svoje talenty a využili naplno tento čas na štúdium.
 
Veríme, že toto bola naozaj pre všetkých našich žiakov a učiteľov zábavná a inšpiratívna hodina a už teraz sa tešíme na ďalšiu spoluprácu s Ondrejom. 
Prajeme mu všetko dobré, hlavne nadhľad, aký má a veľa úspechov vo všetkom, za čím sa na svojich cestách vyberie!